Usuwanie tkanki tłuszczowej

Nieprawidłowe odżywianie i brak aktywności fizycznej sprzyja odkładaniu się nadmiernej tkanki tłuszczowej w różnych partiach naszego ciała. Powszechnie panujący trend dążeniu ku pięknu kłóci się z obrazem nadwagi i otyłości. Brak czasu i chęć szybkiej poprawy sylwetki skłania coraz większą ilość ludzi ku zabiegowym formom jej modelowania, które bez większego wysiłku pozwolą osiągnąć wymarzoną figurę. Najskuteczniejsze z nich to: Liposonix, Velashape RF Slimming, EAT SKIN SHOCK.

HIFU Liposonix

Jedną z nowych metod leczniczych jest HIFU Liposonix, będący pierwszym urządzeniem medycznym wykorzystu­jącym podwójne działanie terapeutycz­ne fal ultradźwiękowych: technologii HIFU, czyli zogniskowanej wiązki ultradźwięków o dużym natężeniu.

Velashape

VelaShape™ – to obecnie jedyne urządzenie medyczne zarejestrowane do niechirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej, leczenia miejscowej otyłości i cellulitu. Służy również do modelowania i wyszczuplania sylwetki, poprawia napięcie i jędrność skóry. Urządzenie zostało stworzone w oparciu o sprawdzoną klinicznie, unikalną i opatentowaną technologię Vela™ oraz elos™. VelaShape™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (amerykański Urząd ds. Żywności i Leków) oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich. System VelaShape™ został uhonorowany prestiżową nagrodą Novelles Esthẻtiques za innowacyjność.

System EAT™ SkinShock – modelowanie sylwetki falą akustyczną

Technologia EAT™ SkinShock opiera się na synergii fal akustycznych i elektrycznych oddziałujących na określony i wybrany obszar ciała przy pomocy specjalnie zaprojektowanej głowicy. Terapia falą akustyczną opiera się na zwiększaniu przepuszczalności błon komórkowych i dzięki temu lepszej wymiany makro- i mikroelementów w komórce. Działanie fali akustycznej (shockowe) zakłada wprowadzenie komórek w fazę drgania wzrost napięcia i tworzenie nowej tkanki łącznej tak by móc zwalczyć powstały cellulit. Dodatkowo synergistycznie działające fale elektryczne zwiększa temperaturę wybranych tkanek i pozwala na zwalczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta bezinwazyjna metoda pozwala na skuteczne usunięcie lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem poddanej zabiegowi skóry.

RF Slimming

Działa przyczynowo odwracając skutki starzenia się skóry, a nie tylko same objawy. Specjalne elektrody przenoszą częstotliwość radiową w głębokie warstwy skóry, co powoduje podgrzanie tkanek na poziomie skóry właściwej. Pobudza fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Efektem jest odbudowa nowego kolagenu oraz poprawa jakości skóry i ujędrnienie zwiotczeń twarzy i ciała. Radio Frequency działa też rewelacyjnie na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu, pobudza układ limfatyczny i krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach, redukuje wolne rodniki. Fale Radiowe są skuteczne i bezpieczne, gdyż Radio Freqency absorbowane w komórkach skóry nie niszczy innych struktur – nie dochodzi do poparzenia naskórka.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to metoda niewinwazyjnego modelowania sylwetki, która pozwala na dostarczenie substancji za pomocą zastrzyków powodująca likwidację komórek tłuszczowych. Komórki ulegają rozpuszczeniu, a uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu. Lipoliza to innowacyjna oraz nowoczesna metoda terapii medycyny estetycznej, która pozwala na nieinwazyjna, stałą oraz skuteczna eliminację/redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest doskonała alternatywą dla bolesnych i niebezpiecznych dla organizmu metod redukcji tłuszczu takich jak odsysanie tłuszczu (liposukcja chirurgiczna). Lipoliza iniekcyjna to jeden z najskuteczniejszych oraz bezpiecznych zabiegów usuwania tkanki tłuszczowej.

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Dzięki temu zabiegowi możemy się odchudzić, pozbyć cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy. Na czym polega endermologia? Masaż połączony z podciśnieniem uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia oraz stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Sprawdź, jak endermologia może cię wspomóc w walce o jędrną skórę i zgrabne ciało.

Kryolipo – system „zimnego” usuwania tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to innowacyjna nieinwazyjna metoda pozwalająca na redukcję tkanki tłuszczowej za pomocą zimna. Ubytek komórek tłuszczowych oraz tłuszczu podskórnego może zostać spowodowane przez chłodzenie tkanek co powoduje utratę zbędnej wagi. Urządzenie do kriolipolizy służy do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrniania oraz usuwania cellulitu oraz modelowania sylwetki. Dzięki wykorzystaniu metody kriolipolizy, która dzięki metodzie kontrolowanego zimna niszczy komórki tłuszczowe, bez uszkodzenia sąsiednich tkanek. Urządzenie posiada 2 głowice do kriolipolizy, które działają jednocześnie. Intuicyjny system oraz panel dotykowy pozwalają na ustawianie temperatury oraz regulację siły zassania głowic. Urządzenia posiada dwa przyciski startu oraz pauzy, które ułatwia wykonywanie zabiegów. urządzenie wyposażone jest w 2 głowice do kriolipolizy, głowicę do liposukcji kawitacyjnej, lipolaser oraz fal radiowych. Urządzenie do kriolipolizy gwarantuje podtrzymanie wybranej temperatury oraz dzięki zastosowaniu dwóch głowic można dopasować je do większych oraz mniejszych obszarów, a tkanka tłuszczowa redukowana jest symetrycznie.