ICE Clinic

USUWANIE PIGMENTU

Usuwanie pigmentu

Uważasz swój trwały makijaż za nieudany? A może już Ci się znudził i marzysz o czymś innym? Dziś to nie problem. Permanentny makijaż można usunąć bezboleśnie z wykorzystaniem nowoczesnych metod, jakie proponuje medycyna estetyczna. Trzeba się tylko liczyć z tym, że nie wystarczy jeden zabieg. Jeszcze do niedawna do usuwania trwałego makijażu wykorzystywano głównie peelingi i dermabrazję. Ich celem było głębokie złuszczanie naskórka. Niestety to proces, który jest bolesny, a rekonwalescencja trwa bardzo długo. Aby uniknąć przebarwień, blizn czy innych powikłań w naszej klinice zajmujemy się usuwaniem makijażu permanentnego metodą laserową. Dotyczy to zarówno oczu (kreski na dolnej i górnej powiece), brwi, jak i ust.

Rozbijanie pigmentu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i opiera się na tzw. efekcie fotoakustycznym. Polega on na wysyłaniu potężnej energii świetlnej w bardzo krótkim czasie (nanosekundy), która następnie zamieniana jest w falę akustyczną. Powstająca fala uderzeniowa rozrywa otorbienie oraz rozdrabnia pigment na małe cząsteczki. Barwnik zostaje wydalony z organizmu. Ważne jest to, że działanie urządzenia laserowego obejmuje wyłącznie obszar w obrębie wykonanego wcześniej trwałego makijażu. Strzały lasera nie są przyjemne i odczucia pacjentów są różne – w zależności od indywidualnego progu bólowego. Po zabiegu powstaje delikatne zbielenie i strupek, którego nie wolno zrywać (grozi to powstaniem blizny lub infekcją), tylko odpowiednio go nawilżać. Przez dwa tygodnie unikać należy korzystania z basenu, sauny, solarium, a miejsca poddawane usuwaniu makijażu trzeba chronić przed słońcem i używać kremów z wysokimi filtrami. Wykorzystywanie tego urządzenia jest dziś najbardziej uniwersalną i najbezpieczniejszą metodą likwidowania trwałego makijażu.

Ilość zabiegów i przeciwwskazania

Liczba zabiegów, jakie trzeba przeprowadzić, uzależniona jest od kilku czynników:

  • koloru skóry – im mniej jest opalona skóra, tym zabieg jest bezpieczniejszy oraz efektywniejszy,
  • gęstości barwnika zawartego w komórkach skóry,
  • typu barwnika,
  • zastosowanych w makijażu kolorów i ich natężenia,
  • indywidualnej reakcji układu immunologicznego na laser,

Zazwyczaj jednak jest to od 2 do 8 zabiegów powtarzanych średnio co 4-6 tygodni, aby przez ten czas skóra mogła się zregenerować, a rozbity przez laser pigment został z niej usunięty. Po każdej sesji pacjent natychmiast wraca do swojego trybu życia. Zabieg nie wiąże się z kłopotliwą i długą rekonwalescencją.

Zapisz na szkolenie